Przejdź do treści

Jak przygotować materiały do strony internetowej?(do przeczytania w 2 min.)

Na początek zastanów się, jak chciałbyś aby wyglądała twoja strona. Z jakich stron i podstron ma się składać. Taki projekt strony możesz stworzyć w formie drzewa katalogów, a następnie możesz umieszczać w tych katalogach odpowiednie informacje, które następnie znajdą się na stronie.

Treść

Po podziale strony przyszedł czas na tekst, czyli jeden z najważniejszych elementów na twojej stronie. Musisz zadbać aby tekst był wysokiej jakości oraz oryginalny. Kopiowanie tekstu z innych stron może sprawić, że twoja strona nie uzyska wysokich pozycji w Google z powodu kopii. Musisz postawić również na rzetelne informacje. Potencjalny klient poszukuje na twojej stronie informacji na temat produktu, który sprzedajesz bądź usługi, którą oferujesz. Pamiętaj również żeby nie opisywać każdego drobnego szczegółu, jeżeli klient będzie zainteresowany produktem bądź usługą skontaktuje się z tobą i o nią dopyta.

Formatowanie

Formatowanie treści na twojej stronie ma ogromne znaczenie ze względu na kilka czynników:

  • Estetykę strony
  • Łatwość odbioru treści
  • Przyswajalność oraz czytelność
  • Pozycjonowanie

Aby poprawnie sformatować stronę stosuj:

  • Nagłówki oraz krótszy tekst
    Podziel długi tekst na mniejszy, łatwiej przyswajalny, który będziesz w stanie opisać idealnie dostosowanym nagłówkiem. To pomoże potencjalnemu klientowi na rozeznanie się w treści, oraz na znalezienie interesującego go elementu.
  • Akapity
    Zwróć również uwagę na spójność akapitów, akapity nie powinny posiadać dodatkowych elementów. Nie powinno się przenosić tekstu do następnej linii za pomocą ciągu spacji. Każdą nową myśl powinieneś rozpocząć akapitem przechodząc do następnej linii enterem.

Grafika

Ten etap może okazać się trudniejszy niż poprzedni. Jeśli nie znasz się na grafice komputerowej, warto to zlecić fachowcom, aby osiągnąć wysoki poziom. Możesz również zlecić to zadanie nam, a my przygotujemy odpowiednie materiały i zamieścimy na twojej stronie internetowej. Jeśli jednak sam zdecydujesz się dostarczyć grafikę na swoją stronę pamiętaj aby miały one wysoką rozdzielczość, najlepiej 1920x1080px. Pamiętaj również aby opisać zdjęcia i najlepiej dodać je do wcześniej zaprojektowanych katalogów, abyśmy wiedzieli gdzie dokładnie chcesz aby zdjęcie się znalazło.

Rozszerzenia

Najczęściej używamy grafiki o rozszerzeniu png oraz jpg. Jeżeli zastanawiasz się kiedy użyć grafiki png, a kiedy jpg możesz skorzystać z poniższej ściągi:

JPG: Fotografie, galerie zdjęć, zdjęcia o dużej rozdzielczości.
PNG: Rysunki, logotypy, wykresy, ilustracje, loga itp.

Artykuł był pomocny? Udostępnij go innym!