Przejdź do treści

Czy tworzenie stron internetowych jest opłacalne?(do przeczytania w 2 min.)

Niewiele osób potrafi samodzielnie stworzyć stronę internetową. Przeciętny Kowalski nie zna np. języka HTML. Tworząc strony, trzeba mieć na uwadze, że samo stworzenie strony nie wystarczy. Klient jest wymagający, żeby zarabiać w dzisiejszych czasach wymagane jest posiadanie wiedzy na temat pozycjonowania i optymalizacji stron.

Pozycjonowanie i optymalizacja dlaczego jest to takie ważne?

Według statystyk jasno wynika, że ludzie chcący coś znaleźć w wyszukiwarce w większości przypadków nie przegląda dalej niż dziesiąta strona, a spora część nie wychodzi poza pierwszą. Nawet jeśli nasza strona będzie najwyższej jakości, przepełniona treścią i świetnie działająca, gdy nie będzie znajdowana i wyświetlana przez algorytmy googla strona jest praktycznie martwa.

Czy da się na tym zarobić?

Na wszystkim da się zarobić. Tylko trzeba mieć do tego pomysł i wiedzieć dokładnie co chce się robić, do kogo kierowany jest produkt. Stronę można kierować do nabywcy, który nie chce płacić wiele za swoją stronę w takim przypadku często korzysta się z gotowych szablonów, której nie oszukujmy się nigdy nie będą tak zadowalające jak dobrze zrobiona i przygotowana pod potrzeby klienta strona. Zysk z takich stron nie jest najwyższy ale stworzenie takiej strony nie wymaga dużo czasu, jednak w takim systemie biznesowym szuka się następnego klienta w momencie kiedy nie skończy się poprzedniego zlecenia. Strony tworzone w ten sposób są proste, szybkie i często niedoskonałe. Można kierować swoje projekty do firm, którym zależy na dobrej jakościowo stronie np. aby dobrze zareklamować produkt i go sprzedać. Takie strony wymagają więcej niż kilku godzin pracy tutaj w grę wchodzą dni, tygodnie, a nawet miesiące w zależności od potrzeb klienta. W takim modelu biznesowym można zarobić sporo często firmy mogą zapewnić swego rodzaju pensję aby można było się skupić na ciągłym udoskonalaniu i dostosowywaniu strony pod klienta.

Ile można na tym zarobić?

Pokażę czysto szacunkowy przykład jak mogą wyglądać zarobki na przykładzie landing page w porównaniu do standardowej reklamy na ulotkach, gazetach itd. Czemu jest to opłacalne? Stworzenie takiej strony z hostingiem i domeną kosztuje nas ok 1200zł rocznie czyli 100 zł miesięcznie. Kampanie googla adwords i jej prowadzenie kosztuje nas 1200zł miesięcznie. Przy standardowej reklamie średnio jeden klient kosztuje nas 300zł dzięki takim reklamom w ciągu miesiąca uzyskamy 25 potencjalnych klientów, a 5 zdecyduje się na zakup. Wygeneruje to koszt 1500zł. Przy kampanii internetowej musimy zapłacić miesięcznie 1300 zł czyli oszczędzamy 200zł.

 

Artykuł był pomocny? Udostępnij go innym!